Fotorelacja [Warszawa]: Premiera książki o Piotrze Pawleńskim

Spotkanie wokół książki Pawlenski z udziałem artysty poprowadził Roman Pawłowski.

Udział wzięli: 

Piotr Pawlenski

Oksana Shalygina

Agnieszka Wiśniewska

O książce: 

Uwagę światowych mediów skupił na sobie po akcji Fiksacja, kiedy to przybił swoją mosznę do moskiewskiego placu Czerwonego, protestując przeciw bierności rosyjskiego społeczeństwa i przeistaczaniu się Rosji w państwo policyjne.Ten radykalny gest artystyczny był tylko kolejnym etapem ścieżki, którą od lat konsekwentnie podąża Piotr Pawlenski.

W performansie Tusza leżał w kokonie wykonanym z drutu kolczastego pod budynkiem lokalnego parlamentu. Wcześniej zaszył sobie także usta w proteście przeciw skazaniu aktywistek z zespołu Pussy Riot, natomiast w ostatniej, jak dotąd, akcji Zagrożenie. Płonące drzwi Łubianki podpalił drzwi owianego złą sławą budynku Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

O tym, kim jest Piotr Pawlenski, o jego akcjach i sztuce mówią w książce: sam artysta, bliscy mu ludzie, a także krytycy i teoretycy sztuki. To pierwszy w języku polskim zbiór rozmów i tekstów, przybliżających postać tego współczesnego artysty. Nie można dziś myśleć o polityczności i radykalizmie sztuki bez jej znajomości.

Opublikowano na 2016-12-21 Home, Wydarzenia, Fotorelacje 0

Napisz komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz..

Ostatnie

Brak produktów

Menu