Zaproszenie [Gdańsk, 17.09.] Zakonnice odchodzą po cichu- spotkanie

Zaproszenie [Gdańsk, 17.09.] Zakonnice odchodzą po cichu- spotkanie

Spotkanie autorskie z Martą Abramowicz podczas V Kongresu Kobiet Pomorza poprowadzi Elżbieta Rutkowska.

17 września, sobota, godz. 11.30 -12.45 I blok (przedpołudniowy) paneli tematycznych, Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk


Więcej o kongresie:

Zapraszamy na piąty Kongres Kobiet Pomorza. W tym roku hasłem i myślą przewodnią jest słowo "tabu". Kongres Kobiet Pomorza to merytoryczne spotkania, ciekawe prelegentki i prelegenci, rozmowy o sprawach dla kobiet najważniejszych (aż 10 paneli tematycznych do wyboru!).

Podczas Kongresu odsłonimy tematy tabu. Będziemy mówić, skąd czerpać odwagę, żeby poruszać tematy niewygodne, trudne, ale niezmiernie istotne dla kobiet. Porozmawiamy o tym, jak wykorzystać swoje mocne strony. Chcemy, żeby uczestniczki Kongresu wyszły wzmocnione i powiedziały po nim: - Tak, odważę się – zrobić coś, o czym marzyłam, ale się bałam, zabrać głos w ważnej dla mnie sprawie, być ekspertką, zmienić świat dookoła mnie, zmienić swoje życie.

Poruszymy tematy związane z edukacją (do jakiej szkoły posłać dziecko), pracą (praca czy jednak służba?) i seksualnością kobiet (czy przyjemność to wciąż tabu?). Porozmawiamy o rugbystkach, biznesmenkach, migrantkach, zakonnicach. W ramach Kongresu odbędzie się także pokaz filmu Kobieta bez przestrzeni, zwiedzanie Stoczni z fantastycznymi przewodniczkami z grupy Metropolitanka oraz wystawy w Europejskim Centrum Solidarności.

Będziemy gościć m.in. Olgę Krzyżanowską, byłą Pełnomocniczkę ds. Równego Traktowania prof. Małgorzatę Fuszarę, panią Magdalenę Pramfelt – konsul honorową Królestwa Niderlandów oraz konsul honorową Szwecji, prawniczkę prof. Monikę Płatek, filolożkę prof. Ewę Graczyk, pisarkę Sylwię Chutnik orazwiceprezydenta Gdańska Piotra Kowalczuka i wielu innych znamienitych gości – o których informacje w szczegółowym programie.

Udział w Kongresie jest bezpłatny!

Opublikowano na 2016-09-12 Home, Wydarzenia 0

Napisz komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz..

Ostatnie

Brak produktów

Menu