[Gdańsk, 21.05.] Spotkanie z Martą Abramowicz

[Gdańsk, 21.05.] Spotkanie z Martą Abramowicz

Spotkanie z autorką książki Zakonnice odchodzą po cichu poprowadzi Iwona Demska.


21 maja, godz. 18:00, Empik Galeria Bałtycka, Gdańsk

Psycholożka, badaczka i działaczka społeczna, dziennikarka, reporterka. Jest autorką i współautorką badań i raportów na temat sytuacji mniejszości seksualnych w Polsce. „Projekt po projekcie w szeregach aktywistów i aktywistek walczyliśmy o Polskę wolną od uprzedzeń. Nauczyłam się, jak badać nienawiść, a dyskryminację zamknąć w cyfrach” – napisała na swojej stronie internetowej. W 2016 r. przyszła pora na duży reportaż.

Urodziła się w 1978 r. w Warszawie. Oboje rodzice są dziennikarzami i ze sceptycyzmem przyjmowali deklaracje nastoletniej córki, że zostanie reporterką. Ukończyła psychologię i Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Przez prawie 10 lat kierowała organizacją pozarządową Kampania Przeciw Homofobii i zarządzała wieloma programami antydyskryminacyjnymi, m.in. kampanią społeczną „Niech nas zobaczą”. Pracowała jako dziennikarka, jako ekspertka występowała na konferencjach poświęconych problemom społecznym, które wcześniej badała.

W lutym 2016 r. opublikowała swój pierwszy książkowy reportaż „Zakonnice odchodzą po cichu” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej) napisany na podstawie rozmów z dwudziestoma byłymi siostrami zakonnymi z czternastu zgromadzeń.


inne spotkania z autorką:

19 maja 2016, godz. 20:00
Teatr Powszechny w Warszawie
w ramach debaty Byliśmy głupi?, prow. Sławomir Sierakowski
wstęp wolny

16 maja 2016, godz. 18:00
Empik Silesia, Katowice
spotkanie poprowadzi: Ola Szatan
wstęp wolny


Wydarzenie w ramach Festiwalu Literackiego Apostrof.

Opublikowano na 2016-05-16 Home, Wydarzenia 0

Napisz komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz..

Ostatnie

Brak produktów

Menu