[Gdańsk, 15.04.] Zaproszenie na spotkanie z Martą Abramowicz

[Gdańsk, 15.04.] Zaproszenie na spotkanie z Martą Abramowicz

Sztuka Wyboru oraz Krytyka Polityczna w Trójmieście zapraszają na spotkanie z Martą Abramowicz i rozmowę o książce Zakonnice odchodzą po ciuchu prowadzoną przez Małgorzatę Żerwę.

Książka Marty Abramowicz jest szeroko omawiana w mediach dzięki czemu rozpoczęła bardzo interesującą debatę publiczną dotyczącą życia zakonnic w Polsce.


„Agnieszka, jedna z moich bohaterek, opiekowała się chorymi. Przez to zdarzało się jej spóźniać do na wspólne modlitwy. Przełożone uznały, że trzeba ją ukarać i kazały jej malować chlew albo mur klasztorny. Musiała to robić w nocy, rezygnując ze snu." - mówi autorka w rozmowie z Paulą Szewczyk z Newsweeka.


piątek, 15 kwietnia, godz. 18.00, Sztuka Wyboru, ul. Słowackiego 19, Gdańsk Wrzeszcz


Marta Abramowicz (ur. 1978) – dziennikarka, badaczka, psycholożka. Reportażu uczyła się pod okiem Hanny Krall. Napisała wiele tekstów lekkich, gazetowych, i sporo poważniejszych, naukowych, w tym kilka książek. Robi badania społeczne, najczęściej o ludziach, którym trudniej się odnaleźć. Zawsze najbliżsi jej byli wykluczeni, więc od lat z różnymi organizacjami pozarządowymi szuka sposobów na zmianę świata.


Organizatorem spotkanie jest Sztuka Wyboru we współpracy ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Wstęp wolny!

Opublikowano na 2016-04-12 Home, Wydarzenia 0

Napisz komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz..

Szukaj na blogu

Nowości

Co po Europie?

Co po Europie?

26,91 zł 29,90 zł
Życie Adelki

Życie Adelki

31,41 zł 34,90 zł

Obserwuj

Ostatnie

Brak produktów

Menu