[Trójmiasto, 5.04.] Spotkanie z Martą Abramowicz w Sopotece

[Trójmiasto, 5.04.] Spotkanie z Martą Abramowicz w Sopotece

Spotkanie z Martą Abramowicz i rozmowa o książce Zakonnice odchodzą po ciuchu prowadzona z Katarzyną Żelazek jest wydarzeniem, na które zaprasza Sopoteka w Sopocie. Książka Marty Abramowicz jest szeroko omawiana w mediach dzięki czemu rozpoczęła bardzo interesującą debatę publiczną dotyczącą życia zakonnic w Polsce.


Agnieszka, jedna z moich bohaterek, opiekowała się chorymi. Przez to zdarzało się jej spóźniać do na wspólne modlitwy. Przełożone uznały, że trzeba ją ukarać i kazały jej malować chlew albo mur klasztorny. Musiała to robić w nocy, rezygnując ze snu.
Fragment rozmowy autorki z Paulą Szewczyk z Newsweeka


wtorek, 5 kwietnia, godz. 18.00, Sopoteka


Marta Abramowicz (ur. 1978) – dziennikarka, badaczka, psycholożka. Reportażu uczyła się pod okiem Hanny Krall. Napisała wiele tekstów lekkich, gazetowych, i sporo poważniejszych, naukowych, w tym kilka książek. Robi badania społeczne, najczęściej o ludziach, którym trudniej się odnaleźć. Zawsze najbliżsi jej byli wykluczeni, więc od lat z różnymi organizacjami pozarządowymi szuka sposobów na zmianę świata.

Katarzyna Żelazek - dziennikarka, współorganizator Gdańskiego Areopagu. Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz Komunikację i Marketing na Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała w „Dzienniku Bałtyckim”, przechodząc drogę od działu i informacji po dział reportażu. Relacjonowała trzy pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i jego wizytę w Sarajewie. Od 2001 roku współtworzy i prowadzi warsztaty dla dziennikarzy prasy parafialnej „Adepci św. Pawła”. Obecnie publikuje m.in. w KAI, „Tygodniku Powszechnym” i „Pulsie Biznesu”. Jest głównym redaktorem wszystkich wydawnictw areopagowych.

Organizatorem spotkanie jest Sopoteka - Biblioteka Sopocka we współpracy ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Opublikowano na 2016-04-05 Home, Wydarzenia 0

Napisz komentarzNapisz odpowiedź

Musisz być zalogowany by opublikować komentarz..

Szukaj na blogu

Nowości

Co po Europie?

Co po Europie?

26,91 zł 29,90 zł
Życie Adelki

Życie Adelki

31,41 zł 34,90 zł

Obserwuj

Ostatnie

Brak produktów

Menu