Anty-Edyp. Kapitalizm i schizofrenia

Gdy Anty-Edyp po raz pierwszy ukazał się we Francji, przez jednych został okrzyknięty arcydziełem, a przez innych heretyckim szaleństwem. W swojej najważniejszej książce Gilles Deleuze i Félix Guattari przeprowadzają błyskotliwą krytykę mieszczańskiego użytku z psychoanalizy i zarysowują projekt materialistycznej psychiatrii, dostarczając narzędzi pozwalających zrozumieć powiązanie chorób psychicznych i formacji społecznych. Zastanawiają się również, czy kapitalizm jest wieczny, czy napotka gdzieś swoją absolutną granicę, i próbują odpowiedzieć na nader aktualne pytanie: dlaczego ludzie pragną faszyzmu?


Dziś, po ponad czterdziestu latach od publikacji, Anty-Edyp pozostaje kontrowersyjnym, lecz znaczącym wkładem w bardzo potrzebną dyskusję o charakterze wolnej myśli i naszego uwewnętrznionego faszyzmu.

E-BOOK  

Więcej szczegółów

978-83-65369-82-6

Nowy produkt

Ograniczona oferta specjalna

62,91 zł

69,90 zł

- +

 
Więcej

Anty-Edyp stał się pewnym stylem życia, sposobem bycia i myślenia. Jak nie stać się faszystą, nawet (czy wręcz szczególnie) wtedy, gdy ktoś uważa się za rewolucjonistę? Jak pozbyć się faszyzmu z naszej mowy i naszych czynów, z naszych serc i naszych przyjemności? Jak wytropić faszyzm, którym przesiąkło nasze zachowanie? Anty-Edyp jest Wstępem do Niefaszystowskiego Życia.

Michel Foucault

 
Szczegóły
AutorGilles Deleuze, Félix Guattari
Tytuł oryginałuCapitalisme et schizophrénie. L'anti-Œdipe
Rok wydania2017
RedakcjaJoanna Bednarek
Liczba stron400
Projekt okładkiKatarzyna Błahuta
ISBN/ISSN978-83-65369-82-6
TłumaczenieTomasz Kaszubski
Wysokość w mm250
Szerokość w mm176
Typ oprawymiękka
Data premiery21.04.2017
WydawnictwoWydawnictwo Krytyki Politycznej
SkładKatarzyna Błahuta

Zobacz też:

Recenzje | Wydarzenia | Fotorelacje

Recenzja: Poza trójkąt rodzinny

Dawid Kujawa recenzuje książkę Gillesa Deleuza i Félixa Guattara Anty-Edyp: Kapitalizm i schizofrenia. na portalu...

Menu